Haber

Kocaeli Orman Alanına Bırakılan Tıbbi Atık Vakası

Kocaeli’de ormanlık alana bırakılan bir kamyon dolusu tıbbi atık ekipleri seferber etti. Jandarma ekipleri, sorumluların yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Kocaeli’nin Başiskele ilçesine bağlı Servetiye Cami köyündeki ormanlık alana bir kamyon dolusu hastane atığı bırakıldı. Görüntüyü gören köylüler ve doğaseverler yetkililere haber verdi. Kocaeli’nin içme suyunu da sağlayan Yuvacık Barajını besleyen dereye yakın bir noktada bırakılan atıklar yetkililer tarafından temizlendi. İhbar üzerine bölgeye gelen jandarma ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Servetiye Camii Köyü giriş ve çıkışındaki kameralar ile bölgedeki diğer kameralar tek tek inceleniyor.

“2 milyon insan buradan su içiyor, hastane atıkları dökülüyor”

Servetiye Camii Köyü Muhtarı Mithat Çelik, yapılanın insan hatası olduğunu belirterek, “Sözün sonuna geldik. İlk defa böyle bir şeyle karşılaşıyoruz. Mümkün değil. bunu yapanlar bence insan değil 2 milyon kişi buradan su içiyor hastane atıkları dökülüyor geldiler kaldırdılar ama burada önemli bir mağduriyet yaratacak kadar malzeme var gibi .Hepsi kaldırılsın.Bunu yapanlar cezalandırılmalı.Soruşturma devam ediyor inşallah bulunurlar ve en ağır şekilde cezalandırılırlar.Aşağıda Kirazdere var direk Yuvacık Barajına akıyor.100 metre” dedi. -KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu