Haber

Sinop’ta Denize Giriş Yasaklandı

Sinop’ta son günlerde sık sık meydana gelen ve ölümle sonuçlanan boğulma vakalarının ardından Sinop Valiliği tarafından bazı bölgelerde denize girmek yasaklandı.

Boğulma vakalarının artması nedeniyle Sinop Valiliği, Sinop’ta Kumkapı Plajı’ndan Sarıkum Plajı’na kadar olan bölgelerde denize girilmesini yasakladı.

Sinop Valiliği İl Genel Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda; “İlimizin Merkez ilçesinde boğulma olayları, meteorolojik olaylar, şiddetli akıntılar ve denizde şiddetli rüzgarlar söz konusu olduğundan vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak amacıyla ikinci bir karara kadar Kumkapı Plajı’ndan başlayarak ikinci bir karara kadar Sinop ilinin kuzeyi ile Sarıkum yüzme sahası da dahil olmak üzere yüzme yasağına kolluk kuvvetleri, Sinop Belediyesi ve Özel İdare tarafından uyulmasına oybirliğiyle karar verildi. belirtilen yüzme alanlarının ilgili kurumlar tarafından sıklıkla takip edildiği, yasak olan yerlerin ise kamu kurumları ve yerel basın tarafından kamuoyuna duyurulduğuna yer verildi. – SİNOP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu