Haber

Özel üniversite fiyatlarında büyük artış! Cep yanıyor

  •     Haber7-Özel

17-18 Haziranüretim yeri Yüksek Öğrenim Kurumları Sınav (YKS) sonuçları, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından duyurulur. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte üniversiteli öğrenci adaylarının tercih maratonu başladı. 27 Temmuz-8 AğustosYıl ortasında üniversite tercihi yapacak öğrenciler vakıf üniversitelerinin yüksek fiyatlarıyla karşı karşıya kaldı.

DÜZENLEMEK İÇİN ARAYIN

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kala özel üniversitelerin öğrenim ücretleri belli olmaya başladı. Açıklanan yeni yıl rakamlarında bazı üniversitelerde fiyatlar bir önceki yıla göre daha yüksek. yüzde 100 Zam olduğu görüldü. Rakamların yüksek bulunmasının ardından sosyal medyada özel üniversite ücretleri de gündem oldu. Bazı üniversitelerin yıllık öğrenim ücretleri 520 bin TL‘ ye kadar ulaştığını belirterek, öğrencileri bahisle ilgili düzenleme yapmaya davet etti.

MEVCUT ÖĞRENCİLER İÇİN BÜYÜK SORUN

diğer taraftan fiyat artışlarındaen hassas konulardan biri şimdiki öğrencilerkonu belirtilir. Okul fiyatlarında büyük artışdaha çok özel üniversitelerdeki mevcut öğrenciler için sorun yaratacağını, bu çok yüksek rakamlarödeyemeyen insanlar olacağı ve bu insanların çaresiz kalacakdeğerlendiriliyor.

ÖZEL ÜNİVERSİTE FİYATLARI

2023-2024Bazı vakıf üniversitelerinin yıl için açıkladığı fiyatlar ise şöyle;

  • Koç Üniversitesi 4 yıllık lisans programları 278 bin TL’den 520 bin TL’ye yükseldi.
  • Bahçeşehir Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 187 bin TL’den 344 bin TL’ye yükseldi.
  • Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi: 139 bin TL’den 347 bin TL’ye çıktı.
  • Bilkent Üniversitesi 4 yıllık lisans programları 118 bin TL’den 300 bin TL’ye yükseldi.
KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu